BÜYÜK KAOS ÖNLENDİ: FETÖ’nün POLİS PLANI

Gündem

Merhaba değerli dostlar. Bugün darbenin başarısız olmasının bir diğer nedeni olan polis kolejlerinin kapatılması konusunu ele alacağız. Buyrun yazımıza başlayalım.

Darbenin üzerinden zaman geçtikçe hükümetimizin FETÖ’ye ilişkin aldığı kararların doğruluğunu daha net bir şekilde görüyoruz. Biliyorsunuz ki 2015 yılında alınan karar doğrultusunda polis kolejleri kapatılmıştı. O zamanlar paralelci  olmayan insanlar dahi bu duruma karşı çıkmış ve’  O çocukların suçu günahı ne ? ’ demişti. Bizlerin bir yandan yüreği sızlamış, emek vererek oraya gelen gençlere yazık oldu demiştik. Fakat olay bambaşkaymış.

300x690_userfileshaber_1polis-koleji-tasdikname

O gün eğer polis kolejleri diğer bir adıyla paralel yuvaları dağıtılmayıp o gençlerin polis olmasına izin verilseydi bugün yaşanacak tablo çok daha vahim olabilirdi. Öncelikle askerin karşısında duracak güçlü bir polis kadromuz olmayacaktı. Hem askeriyeden hem  de polisiyeden güçlü bir kadroyla sokaklara sahip olmaya çalışacaklar ve sadece asker ile polis değil, polisle poliste bir çatışma içerisine girecekti. Bugün halk güvenerek arkasına aldığı polisini o zaman alamayacak ve ülke de tam anlamıyla bir kaos ortamı oluşacaktı. Bizler canımızı veririz ama vatanımızı asla vermeyiz. Bu yüzden halk güçlü FETÖ karşısında silahlanacak ve ülkemizin Suriye’den bir farkı kalmayacaktı.

images-1

Bugün her ne kadar dile kolay gelse de Lider olmak kolay bir şey değil. Sadece bugünü değil yarını düşünmeyi gerektiren ve yeri geldiğinde kendi görüşünde olan insanları bile karşına alarak doğru gördüğün şeyi yapabilmektir Liderlik. Bizler o zaman yapılanları çok daha dar açılarla bakarak değerlendirdik.  O zamanlar iktidar partisi karşıtları yukarıdaki resimlerde görüldüğü üzere çok sert eleştiriler yapmışlardı. Fakat şuan darbe karşıtı olan kesimleri yapılanların ne kadar yerinde olduğunu görmüşlerdir. Hangi partiden olduğu fark etmez fakat o zaman bir milletvekili ‘ böyle şeyler ancak darbe döneminde olur. ‘ demişti. Eğer o zaman bunu yapmasaydı iktidar partisi, asıl darbeyi bugün hepimiz görecektik.

Yani değerli dostlar bazen yapılan şeyleri eleştirirken geniş bakmak, uzun vadede getireceği yararlı görmek gerekir. Rabbim bu insanlara bir daha fırsat vermesin inşallah.

 

 

Bir Cevap Yazın