9 Ocak 2017-Günün Özeti-

3 ay ago bicaybisimit 0

1-)TBMM’de anayasa görüşmelerinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, yürütmenin tek başlı olması gerektiğini belirterek, “İki kaptan gemiyi batırır, icraatta tek kaptan olması gerekiyor. Yürütmeyle ilgili yetkileri verirsiniz, ondan sonra hesabı sorarsınız” dedi.

2-)Türk Hava Yolları, İstanbul’da etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle yarın yapmayı planladığı 121 seferini iptal etti.

3-)9. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı ülkelerin FETÖ ve PKK’ya yönelik olarak göstermiş olduğu ikircikli tutuma sert tepki göstererek, “Suriyeli mazlumlardan sığınma esirgenirken, FETÖ ve PKK’lılara altın tepside sunuluyor. Dost demeye dilim varmıyor. Ama en azından müttefik dediğimiz ülkelere bu yakışmıyor” dedi.

4-)Türk Hava Kuvvetlerince Suriye’nin kuzeyine yönelik 10.31-10.46 saatleri arasında yapılan hava operasyonunda, DEAŞ terör örgütünün barınma yeri, savunma ve silah mevzisi olarak kullandığı 15 hedef imha edildi.

5-)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’taki Başika kampında görev yapan askerlerle telefon görüşmesinde, “Orada siz şu anda adeta zulmün karşısına dikilmiş yiğitler olarak varsınız.” dedi.


6-)İçişleri Bakanı Soylu, darbe gecesi Erdoğan’ın uçağının koordinatlarının ABD tarafından darbecilere verildiğini söyledi. Soylu, ‘Kordinatları kimlerin verdiğini, neyi arzuladığını biliyoruz’ dedi.