7 Ocak 2017-Günün Özeti-

3 ay ago bicaybisimit 0

1-)’Dost’ olarak bilinen ülkelerin Türkiye’ye karşı silah yöneltenlere el altından destek vermeye çalıştığını belirten İçişleri Bakanı Soylu, “O kamplarda, PYD’nin kamplarında, PKK kamplarında nelerin olduğunu bildiğimizi bütün dünyanın bilmesini istiyoruz. Adım adım hangi oyunu bize karşı kurduklarını, Türkiye’yi terörle terbiye edebilmek için Türkiye’nin her tarafını teröre bulaştırabilmek için neler yapmak istediklerini bildiğimizi bilmenizi istiyoruz” diye konuştu.


2-)TSK, El Bab’da ​terör örgütü DEAŞ’ın sözde 3 ​emiri dahil 37 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.


3-)Başbakan Binali Yıldırım ve Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ikili görüşmede bulundu. Görüşme sonrası ortak basın toplantısında konuşan Yıldırım: “Sincar terör unsurlarından temizlenecek” dedi.


4-)GÖKTÜRK-1 Uydusu’na yönelik çalışmalarda görev alan Türk mühendisleri, uzay teknolojileri alanında bir dizi buluş gerçekleştirdi.

5-)Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vodafone Arena yakınındaki terör saldırısında yaralanan ve İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Muammer Nacakoğlu’nun (23) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


6-)Şanlıurfa Ceylanpınar’da 2 canlı bomba yakalandı.Teröristlerin Suriye’nin Haseki ilinde eğitim aldıkları ve Ceylanpınar ilçe merkezinde resmi kurumlar ile İstanbul Anadolu yakasında canlı bomba eylemine hazırlandıkları tespit edildi

7-)SURİYE’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bugün terör örgütü DEAŞ unsurlarının saldırısında 1 astsubay şehit oldu.