5 Ocak 2016-Günün Özeti-

3 ay ago bicaybisimit 0

1-)İzmir’de terör saldırısı gerçekleşti.Yapılan  terör saldırısında 1 polis ve 1 adliye çalışanı şehit oldu


2-)İzmir’deki saldırı hakkında açıklama yapan Başbakan Yıldırım,​ “Ülkemiz, birlik ve beraberlikle bu zor günleri atlatacaktır” diye konuştu.
3-)Fetö Davasında ilk cezalar!Erzurum’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yargılanan ve örgütün sözde “Erzurum Sıkıyönetim Komutanı” olan dönemin Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Murat Koçak ile sıkıyönetim komutanları atama listesinde ismi bulunan eski Harekat ve Asayiş Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Murat Yılmaz’a, ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

.
4-)Yapımı 12 yıl sürdüğü için sosyal medyada gençlerin “Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun, hiç bitmesin” esprisine neden olan Keçiören Metrosu hizmet vermeye başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Keçiören Metrosu’nun açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmada metronun ayın 15’ine kadar ücretsiz olacağı müjdesini verdi.


5-)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalarda bulundu. İncirlik Üssü’yle ilgili değerlendirme yapan Kalın, “İncirlik’i kapatma hakkı bizim elimizde. Ama önce şartlar değerlendirilir” diye konuştu.

6-)İzmir’de teröristleri önceden fark ederek daha büyük bir saldırının gerçekleşmesine engel olan şehidimiz Fethi Sekin’in büyük bir kahramanlık örneği sergilediği ortaya çıktı.


7-)İzmir Valisi Erol Ayyıldız: Elde olan veriler PKK’yı gösteriyor. Öldürülen teröristlerden 8 el bombası, 2 kalaşnikof tüfek çıktı