4 OCAK 2017 -GÜNÜN ÖZETİ-

3 ay ago bicaybisimit 0

1-) İstanbul Balat’ta otomobille gelen kişiler, bir lokantaya silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda lokanta sahibi ile o sırada yoldan geçen bir kişi yaralandı.

2-) Türkiye’nin yeni bir istiklal mücadelesi içinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı ​Erdoğan, “Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgâhı, yeniden önümüze getirilecek” dedi.

3-) ABD’li bir yetkili El Bab’da TSK’ya destek vermek için görüşme yaptıklarını açıkladı.

4-) Fırat Kalkanı Harekatı’nda Suriye’nin kuzeyindeki Bzaghah, Kabr Al Mukri, Suflaniyah ve Zammar bölgelerine düzenlenen hava harekatında terör örgütü DEAŞ’a ait 12 hedef imha edildi, ilk belirlemelere göre 14 terörist etkisiz hale getirildi.​

5-) 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den 15 Temmuz darbe komisyonuna 9 sayfalık cevap geldi. Gül “Siyasi hayatımda bu yapı ve lideriyle ilişkim olmadı” dedi.

6-) Ortaköy Reina’da gerçekleşen terör saldırısının ardından, teröristin kimliği tespit edilerek fotoğrafı dağıtılmıştı. Pendik’te teröriste benzetilen bir vatandaş halk tarafından önce etkisiz hale getirildi sonra darp edildi. Polis tarafından karakola götürülen şahsın teröristle bir ilgisi olmadığı anlaşıldı.

7-) MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

😎 Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, üretimi tamamlanan 19’uncu “T-129 ATAK Helikopteri”nin birliğine uğurlanması törenine iştirak etti. Burada açıklama yapan Işık, Türkiye’nin ilk yerli helikopterinin 6 Eylül 2018’de sabah 06:00’da uçacağını söyledi.

9-) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, doğum yapan kadınların istihdamda kalmalarını sağlamak için torunlarına bakan anneanne ve babaanneleri desteklemeyi planladıklarını belirterek, bu kapsamda başlayacak projenin ilk etapta pilot ilde 0-3 yaş arasındaki çocukları kapsayacağını bildirdi.

10-) Okmeydanı’ndaki bir kahvehanede halkı kıştırmaya yönelik provokatif konuşmalar yapan kişilerin tutuklanması üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Şüphelileri, “Laikliği savunan gençler” olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin suç işlediğini” iddia etti.