3 Ocak 2017-Günün Özeti-

3 ay ago bicaybisimit 0

1-)Türk askerinin Afganistan’daki görev süresi 2 yıl daha uzatan tezkere TBMM’de kabul edildi.


2-)Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan modacı Barbaros Şansal, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


3-)Reina katliamına işaret eden MHP lideri Bahçeli, “El Bab kuşatması ve Suriye’deki ateşkes süreciyle bağı var. Bu çok açık. Reina katliamı, 15 Temmuz’un artçı sarsıntısıdır” ifadelerini kullandı. Yeni Anayasa sürecine de işaret eden Bahçeli, “‘Evet’ oyu vereceğim, verdiğim oyu referandumda da aynen tekrarlayacağım” dedi.


4-)Başbakan Binali Yıldırım Grup Toplantısında ;”ABD’nin zaten bir halt yaptığı yok ; terörle mücadele yürüten tek ülke Türkiyedir”açıklamasında bulundu


5-)Sosyal medyada Türkiye’ye ve halka hakaret eden modacı Barbaros Şansal, İstanbul’a getirildiği saatlerde vatandaşlar tarafından darp edildi. Gözaltına alınan Barbaros Şansal, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Barbaros Şansal’ın, ifadesinde Twitter paylaşımını inkar ettiği söylendi.


6-)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında partililere seslendi.Türkiye’nin içinden geçtiği bu zor günlerde kendisinden milli bir duruş sergilemesi beklenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Türkiye’yi DEAŞ’a militan devşirmekle suçladı.