28 Eylül 2016 -Günün Özeti-

6 ay ago bicaybisimit 0

1-)Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ soruşturmaları kapsamında şimdiye kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı. Bozdağ yaptığı açıklamada, 70 bin kişi için işlem yapıldığını bildirdi.

2-)“Obama’yı alın Erdoğan’ı bize verin” sözü ile gündeme oturan ünlü iktisatçı Arthur Laffer, çıkan haberler üzerine gönderdiği e-mailde “Türkiye kamu borcunu yüzde 50 azalttı, ABD arttırdı, Türkiye kurumlar vergisini yüzde 20’ye düşürdü, ABD’de yüzde 35’lerde uygulanıyor. Türkiye özelleştirirken, ABD devletleştiriyor. Şimdi bunlara bakınca ‘Erdoğan’ı verin Obama’yı alın’ demekte çok haklıyım” dedi.

3-)İsrail’de başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmış olan 93 yaşındaki Şimon Peres’in, dün gece öldüğü açıklandı. Şimon Peres deyince akla şüphesiz 2009’da Davos zirvesinde o dönem başbakan olan Erdoğan’la yaşadığı polemik geliyor.

4-)Silahlı terör örgütü PKK/KCK’nın yapılanması Öz Savunma Birliğinin (ÖSB) sözde İstanbul sorumlusu olduğu belirtilen Mazlum Ç’nin, tutuklanmasına karar verildi.

5-)Yaptığı ‘ikinci darbe’ uyarısı ile dikkatleri çeken Emekli Albay H. Atilla Uğur, yeni bir açıklamada bulundu. Kripto FETÖ’cülere işaret eden Uğur, “İçeriden aldığımız bilgiler var. Bunları paylaşıyoruz. Millet uyanık olsun” dedi.

6-)Mardin’in Savur ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında bu sabah çıkan çatışmada 5 terörist öldürüldü.

7-)Rusya Devlet Başkanı Putin’in İstanbul’a geleceği açıklandı.

8-)Kaynak Holding’in Bağcılar’daki binasında gizli bölmede FETÖ elebaşı Gülen’in bazı kitaplarından hazırlanan test soruları bulundu.

9-)TSK’nın Hakkari ve Kuzey Irak’ta düzenlediği hava harekatlarında terör örgütü PKK’ya ait 8 hedef imha edildi.

10-)Yapı Kredi Bankası’na 116 milyon lira idari para cezası kesildi.

11-)TSK, Fırat Kalkanı Harekatı’nda DAEŞ’e ait 3 hedefe 4 bomba attı, örgütün iki binası ile bir cephaneliğini imha etti.