23 Eylül 2016 -Günün Özeti-

6 ay ago bicaybisimit 0

1-) CHP, OHAL kapsamında çıkarılan 2. Kanun Hükmünde Kararname’nin kimi hükümlerinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

2-)Tayyip Erdoğan İngiliz muhabirin: “Bundan sonra da Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürecek misiniz?” sorusuna: “Önümüzde üç yıl var. Bakın 15 Temmuz gecesi bu teröristler beni öldürmüş olabilirlerdi. Ama onlar bunu başaramadılar. Milletimize hizmete devam edeceğiz. Allah ömür verirse milletimizin hayır dualarını alacağız” şeklinde cevap verdi.

3-)Hakimlik sorgusunun ardından serbest bırakılıp, sonra tekrar gözaltına alınan Ahmet Altan tutuklandı

4-)Mini Anayasa çalışmasında uzlaşılan 7 maddeden 4’ü yargıyla ilgili. Askeri Yüksek İdari Mahkemesi ve Askeri Yargıtay Mahkemesi kaldırılacak.

5-)Fırat Kalkanı Harekatı’nın 31. gününde 105 DAEŞ hedefine 416 adet atış gerçekleştirildi.

6-)Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla Dumankaya ailesine bağlı şirketlere TMSF yetkililerinin kayyum olarak atanmasına karar verildi.

7-)Van’ın Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı’na akşam saatlerinde PKK’lı teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı

😎FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Birgili tutuklandı.

9-)Özgür Suriye Ordusu, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Çobanbey’e bağlı 2 köye operasyon düzenledi.