21 Eylül 2016-Günün Özeti-

6 ay ago bicaybisimit 0

1-)Yurdun çeşitli bölgelerinde ani sağanak yağışın etkisiyle sel baskınları gerçekleşti.Çok sayıda esnaf ve yurrtaş mağdur oldu.

2-)FETÖ’nün iş dünyasına yönelik soruşturmada TUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz tutuklandı.


3-)TSK, Fırat Kalkanı Harekatı’nın 29.gününde terör örgütü DAEŞ’e ait 103 hedefe 377 atış yapıldığını açıkladı.

4-)Başbakan Binali Yıldırım, kredi kartlarında genel taksit sayısının 12 aya çıkarıldığını açıkladı.Ayrıca şartların gerektirmesi halinde OHAL’in tekrar uzatılabileceğini söyleyen Yıldırım, terör örgütü PKK ile Suriye uzantısı PYD arasında bir fark olmadığını belirterek, “Biz ABD’yle anlaşamıyoruz” dedi.

5-)ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye’de ‘uçuşa yasak bölge’ konusunda, “Rejim uçaklarının, meşru muhalefetin bulunduğu bölgelerde uçması sınırlandırılabilir” açıklamasını yaptı.

6-)Mısır Devlet Haber Ajansı, Mısır açıklarında 600 kişiyi taşıyan göçmen botunun alabora olduğunu ve 150 kişinin kurtarıldığını duyururken, Reuters’a bilgi veren yetkililer 29 kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.

7-)Suriyeli muhalif gruplardan Ahraru’ş Şam, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 24 Ağustos’ta sınırındaki DAEŞ tehlikesini ortadan kaldırmak için başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı’na katılmaya karar verdi.

😎İsrail Büyükelçiliği’ne girmeye çalışan şahıs, baldırından vurularak etkisiz hale getirildi. Ankara Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı.

9-)MHP’de 3 kişilik Çağrı Heyeti ihraç edildi.

10-)Obama’nın Başkan olarak son konuşmasını yaptığı ve İsrail için ilk kez ‘İşgalci’ kelimesini kullandığı BM görüşmelerine damgasını vuran konuşma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hitabı oldu. Daha önce de BMGK’daki 5 daimi üyenin dünyadan daha büyük olmadığını ifade eden Erdoğan, bu sistemin değiştirilmesi gerektiğini, dünya liderlerinin yüzüne söyledi.