19 EYLÜL 2016-Günün Özeti-

6 ay ago bicaybisimit 0

1-)TSK, Fırat Kalkanı’nın 27. gününde 75 DAEŞ hedefine 289 topçu atışı yapıldığını ve 3 hedefin imha edildiğini açıkladı.

2-)Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD yolculuğu öncesinde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelenin yeni boyutlar kazanarak devam edeceğini açıkladı. Suriye’de PYD koridoru oluşmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, 30 kadar ABD’li özel kuvvetleri askerinin Suriye’den çıkmasını Türkiye’nin sağladığını söyledi.

3-) 3 Aylık yaz tatilinden sonra bugün ”Okul Zili’ Çaldı. Milyonlarca öğrenci okula başladı. Okulun ilk gününde ; 15 Temmuz Şehitlerimize Fatiha okutuldu ; 15 Temmuz için hazırlanan video izletildi.

4-)Yeni eğitim-öğretim yılının açılışında Erzincan’da bir ilkokulda öğrencilere hitap eden Başbakan Yıldırım, kendi öğrenciliğinden hatıralarını anlattı

5-)Şanlıurfa’da eylem hazırlığında olan terör örgütü DAEŞ üyesi 2 terörist, canlı bomba yelekleri ve patlayıcılarla yakalandı.

6-)Almanya Başbakanı Angela Merkel, sığınmacılara yönelik politikasında hata yaptığını belirtti;”İmkanım olsa zamanı geriye almak isterdim” açıklamasında bulundu.

7-)Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, yaptığı açıklamada 15 Temmuz’dan bugüne kadar meslekten 27.715 öğretmenin ihraç edildiğini açıkladı .

8-)Zonguldak’ta yakalanan FETÖ’nün ‘Kırgızistan imamı’ olarak bilinen A.A. tutuklandı

9-)TSK’nın, Hakkari kırsalında düzenlediği hava harekatında terör örgütü PKK’ya ait1 doçka mevzisi ve bir cephanelik imha edildi.

10-)Halep’e yardım malzemesi götüren 20 TIR, Esed rejimi ve Rusya’ya ait uçaklar tarafından vuruldu.